PadliNaSlovensku.feldgrau.sk

Pôvod:

Všetky
nezistené
Československá republika WW2
Rusko WW1
Nemecko
Maďarsko WW2
Francúzsko
Juhoslávia WW2
Poľsko
Rakúsko-Uhorsko
Rumunsko
Srbsko WW1
Taliansko
ZSSR WW2
USA
Veľká Británia
iné

Výsledkov: 92241

Obeť Narodenie Úmrtie Hrob Typ
I.R. Denče Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Kuzmič Livinickij 1903 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Trofim M. Ušnakov 1919 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
I.R. Grican 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
I.A. Sengejev 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
D.M. Doroďko Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Nikitovič Švidov 1919 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Jakubov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Dmitrij Maximovič Gorochov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
V.V. Klimov Skalica Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vladimír Grigorjevič Levikin 1919 11.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Larisa Nikolajevna Leonova 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexej Sergejevič Satinko Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexander Gavrilovič Kovbasa 1920 5.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Fedorovič Gerasimov 1.3.1945 Vrbové Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Fedor Platonovič Drobišev Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Romanovič Cypljajev 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Artemovič Krivošej 6.2.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Arsentjevič Skačenko 5.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pjotr Semenovič Kisjanov 1916 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Michail Overkovič Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Semen Afanasjevič Tichonov 1904 4.2. 1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Nikolaj V. Jermakov 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
I.I. Platonov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
D. Boltonin Biskupice Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexej Ivanovič Močalin 1918 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Savva Segejevič Goloverda 1908 9.4.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Dmitrijevič Tesljuk 1923 15.4.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Nikolaj Nikolajevič Smirnov 1916 Petrova Ves Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Sergej Leonidovič Suškov 1909 19.3.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Jevgenij M. Mamajev 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Fedorovič Drozdov 1913 Smolenice Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Franc Jakubovič Jacevič 1901 3.4.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Sergej Grigorjevič Peršin 1.3.1945 Rumanová Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Akim Jakovlevič Sergejenko 1914 8.4.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Teodorovič Pidkosteľnyj 1911 8.4.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
M.S. Pavlov 1916 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Jefim Ivanovič Pachometov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Ivanovič Onyškiv Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Ivanovič Mistčenko 8.5.1945 Brezová Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexej Kuzmin Pokanevič 3.4.1920 19,4.1945 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Andrej Vasiljevič Gusev 1915 4.2.1945 Trnava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
A.A. Bachanov 1923 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
L.K. Sorovin 1923 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Nikolaj Timofejevič Tarančenko 1924 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Stepan Alexandrovič Batalov 1904 5.3.1945 Trnava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Karpovič Alechin Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Misak Nikolajevič Navasardjan Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Andrej Alexejevič Sozimov 1923 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
A.I. Nemkovskij 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Grigorij Dmitrijevič Kosarev 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Petr Zajec Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Anna Alexandrovna Kosareva 1923 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
M. Belnis Nitra Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
T.A. Sidorskij 6.3.1945 Skalica Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Boris Vasilievič Čečilin 1920 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Ivanovič Čakulajev 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexej P. Širokov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexandr Nikonorov 1922 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
I.F. Michajlov 1919 6.3.1945 Skalica Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
N.V. Voronov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Pavlovič Samegin Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Genadij Pavlovič Smirnov 1918 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Andrejevič Tarasenko 1924 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Petrovič Belov 1907 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Boris Vasilievič Stepanov 1923 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Michail Vladimirovič Denisov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Stanislav Felicinovič Leonovič 1894 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Aršakovič Abramjan 1923 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Nikolaj Zacharovič Patupčik 1920 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Irina Jakovlevna Moreľ Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Michail Vasiljevič Lobanok 1920 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Fedor Ivanovič Černevcov 1912 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Georgijevič Gagua Nitra Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Petr Vinovjevič Cymbaljuk 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
I. E. Abramov 4.2.1945 Petrova Ves Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan K. Porfilov 1908 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Anton Semenovič Skljar 1909 10.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
K.A. Akimbekov Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Pavel Ivanovič Pavlov 5.2.1945 Skalica Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Artem Kostjuk Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Anatolij Fomič Kitčenko 5.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
T.P. Rudenko 1902 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Michail Archipovič Grigorjev Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Jevgenij Vasiljevič Serebrjakov Petrova Ves Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Nikolaj Grigorjevič Rokusajev 4.2.1945 Trnava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Stepan Petrovič Burjak 1909 Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
D.B. Galejev 1921 4.2.1945 Malacky Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Afanasij Michajlovič Molodcov 1919 11.3.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Alexejevič Krasulin 1919 2.4.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Alexandr Gregorjevič Tepljakov 1922 2.4.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vladimir Fedorovič Kozlov 1923 2.4.1945 Bratislava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Konstantin Michajlovič Pakter Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Semen Naumovič Telerman Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Vasilij Maksimovič Martynenko Mokrý Háj Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Abramovič Pavlenko Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Ivan Ivanovič Matichin Trnava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Peter Nikolajevič Svirin 1924 Trnava Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Dmitrij Venediktevič Saranča Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ
Semen Alexejevič Dmitrijev Bratislava-m.č. Staré Mesto VOJ

Tento projekt vznikol za účelom sprístupnenia informácií širokej verejnosti, pretože súčasné riešenia to nie celkom dovoľovali, prípadne niektoré technické riešenia, to znemožňovali.

S hlbokou úctou k padlým, ktorí bojovali a žili na našom území sme vytvorili prehľad miest ich posledného odpočinku.

Veľmi si vážime ich obete, kedy všetci bojovali za svoju pravdu a ich činov, ktoré navždy zmenili svet.

Zoznamy a mnohé dáta sme získali z verejných webových stránok, ktoré uvádzame pri každej informácii.

Jedná sa o verejne prístupné dáta, ktoré sme zlučili bez nároku na odmenu.

Jediným zadosťučinením je, aby sa ľuďom, ktorí hľadajú svojích padlých podarilo ich nájsť.

Zároveň prosíme každého kto vie uviesť detaily o jednotlivých pamätníkoch, cintorínoch alebo hroboch, aby nám pomohli zozbierať viaceré údaje.

Čest ich pamiatke!